Hansel breadcrumbs (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Seguente

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: content
it: contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Action
it: Azione

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Path
it: Percorso

en: All
it: Tutti

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Mode
it: Modalità

en: Domain
it: Dominio

en: Configuration
it: Configurazione

en: Destination
it: Destinazione

en: Add rule
it: Aggiungi regola

en: Switch
it: Cambia

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Expand
it: Espandi

en: contains
it: contiene

en: ends with
it: finisce per

en: Link title
it: Titolo del link

en: Link path
it: Percorso del link

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Collapse
it: Raggruppa

en: PHP evaluation
it: Eseguire codice PHP

en: starts with
it: inizia per
