Hansel breadcrumbs (7.x-1.5) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: content
tr: içerik

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Action
tr: Eylem

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Path
tr: Yol

en: All
tr: Tümü

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Mode
tr: Kip

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Destination
tr: Hedef

en: Cache
tr: Önbellek

en: Add rule
tr: Kural ekle

en: Token
tr: Simge

en: Switch
tr: Değiştir

en: Expand
tr: Genişlet

en: contains
tr: içeriyor

en: ends with
tr: bittiği değer

en: Download file
tr: Dosyayı indir

en: Leave
tr: Ayrıl

en: Link path
tr: Bağlantı yolu

en: Collapse
tr: Daralt

en: PHP evaluation
tr: PHP değerlendirme

en: starts with
tr: başladığı değer
