Tools for Highly Attractive People (7.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Enabled
fr: Activé

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Files
fr: Fichiers

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: !time ago
fr: Il y a !time

en: Class
fr: Classe

en: Published on
fr: Publié le

en: You have to specify a valid date.
fr: Vous devez saisir une date valide.

en: Granularity
fr: Granularité

en: Changed
fr: Modifié

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Element
fr: Élément

en: Link path
fr: Chemin du lien

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
fr: Format&nbsp;: %time. Le format de date est AAAA-MM-JJ et %timezone est le fuseau horaire à partir de l'UTC. Laisser vide pour utiliser la date de soumission du formulaire.

en: How many different units to display in the string.
fr: Combien d'unités différentes doivent s'afficher dans la chaîne.

en: No class
fr: Pas de classe
