Tools for Highly Attractive People (7.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Version
id: Versi

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Files
id: Berkas

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: !time ago
id: !time yang lalu

en: Class
id: Kelas

en: You have to specify a valid date.
id: Anda memilih tanggal yang tidak benar.

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Changed
id: Berubah

en: Element
id: Elemen

en: Link path
id: Jalur tautan

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
id: Format: %time. Format tanggal adalah YYYY-MM-DD dan %timezone adalah zona waktu yang dikompensasikan dari UTC. Biarkan kosong untuk menggunakan waktu pengiriman formulir.

en: How many different units to display in the string.
id: Berapa jumlah unit-unit berbeda untuk ditampilkan pada string.
