Tools for Highly Attractive People (7.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Version
uk: Версія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Field
uk: Поле

en: Menu
uk: Меню

en: Files
uk: Файли

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Page
uk: Сторінка

en: !time ago
uk: !time тому

en: Class
uk: Клас

en: Published on
uk: Опубліковане

en: You have to specify a valid date.
uk: Необхідно вказати дійсну дату.

en: Granularity
uk: Точність

en: Changed
uk: Змінено

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Element
uk: Елемент

en: Custom Title
uk: Заголовок що налаштовується

en: Link path
uk: Шлях посилання

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
uk: Формат: %time. Формат дати YYYY-MM-DD і %timezone зміщення часового поясу відносно UTC. Залиште порожнім, щоб використовувати час надсилання форми.

en: How many different units to display in the string.
uk: Скільки різних одиниць відображати в текстовому рядку.

en: Pass-through
uk: Пропускати
