Harmony Core (7.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (98 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Link
he: קישור

en: Center
he: מרכז

en: Category
he: קטגוריה

en: edit
he: עריכה

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Views
he: היבטים

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Vocabularies
he: אוצרות מילים

en: Text
he: טקסט

en: action
he: פעולה

en: Separator
he: מפריד

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: Post
he: הודעה

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Added
he: התווסף

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Hostname
he: שם שרת

en: Published
he: מפורסם

en: Revisions
he: גרסאות

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Sortable
he: ניתן למיון

en: Configuration
he: הגדרות

en: Align
he: יישור

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Anonymous
he: אנונימי

en: reply
he: תשובה

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Full
he: מלא

en: 1 reply | @count replies
he[0]: תגובה אחת
he[1]: @count תגובות

en: Hidden
he: מוסתר

en: Deleted
he: נמחק

en: Posts
he: הודעות

en: author
he: מחבר/ת

en: Revert
he: שחזור

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: revert
he: שחזר

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Processing
he: בתהליך

en: The update has encountered an error.
he: העדכון נתקל בשגיאה.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
he[0]: פריט אחד עובד בהצלחה:
he[1]: @count פריטים עובדו בהצלחה:

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Thread
he: שרשור

en: Reply
he: השב

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: Default order
he: סדר ברירת מחדל

en: Column
he: עמודה

en: Default sort
he: מיון ברירת מחדל

en: sort by @s
he: מיון לפי @s

en: Save post
he: שמור פרסום

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: clone
he: שכפול

en: export
he: ייצוא

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: translate
he: תרגום

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Legend
he: מקרא

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: exposed
he: חשוף

en: Has new content
he: יש תוכן חדש

en: Limit terms by vocabulary
he: הגבל מושגים לפי אוצר מילים

en: You need at least one field before you can configure your table settings
he: יש צורך בשדה אחד לפחות לפני שניתן להגדיר את תצורת הטבלה

en: An error occurred and processing did not complete.
he: ארעה שגיאה והעיבוד לא הסתיים.

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Post settings
he: הגדרות פרסומים

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Delete earlier revision
he: מחיקת גרסה מוקדמת יותר

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: Structure
he: מבנה

en: manage display
he: ניהול תצוגה

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: Creates revision
he: יוצר גירסאות

en: language neutral
he: שפה ניטראלית

en: View mode
he: מצב תצוגה
