Harmony Core (7.x-1.0-alpha9) - en to da translation catalogue (117 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Public
da: Offentlig

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Center
da: Centreret

en: Depth
da: Dybde

en: Category
da: Kategori

en: edit
da: redigér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Text
da: Tekst

en: thread
da: tråd

en: action
da: handling

en: Separator
da: Skilletegn

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Post
da: Indlæg

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Added
da: Tilføjet

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Log message
da: Logbesked

en: Sortable
da: Kan sorteres

en: Load
da: Indlæs

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Align
da: Justér

en: Link text
da: Linktekst

en: Anonymous
da: Anonym

en: reply
da: svar

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Full
da: Fuld

en: 1 reply | @count replies
da[0]: 1 svar
da[1]: @count svar

en: Hidden
da: Skjult

en: Deleted
da: Slettet

en: Posts
da: Indlæg

en: author
da: forfatter

en: Revert
da: Gendan

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: revert
da: gendan

en: Changed
da: Ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Processing
da: Behandler

en: The update has encountered an error.
da: Opdateringen stødte på en fejl.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
da[0]: 1 element behandlet:
da[1]: @count elementer behandlet:

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Thread
da: Tråd

en: Reply
da: Svar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Update path alias
da: Opdatér stialias

en: Devel
da: Udvikling

en: Machine name
da: Internt navn

en: Locked
da: Låst

en: Default order
da: Sortering

en: Column
da: Kolonne

en: Default sort
da: Standardsortering

en: sort by @s
da: sorter efter @s

en: Save post
da: Gem indlæg

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: clone
da: klon

en: Generate
da: Opret

en: export
da: eksportér

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: translate
da: oversæt

en: Author UID
da: Forfatter UID

en: Colour
da: Farve

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Delete link
da: Slet-link

en: Legend
da: Beskrivelse

en: Edit link
da: Redigér-link

en: exposed
da: blotlagt

en: Has new content
da: Har nyt indhold

en: Limit terms by vocabulary
da: Begræns termer efter ordforråd

en: You need at least one field before you can configure your table settings
da: Du skal have mindst ét felt før du kan konfigurere dine tabelindstillinger

en: An error occurred and processing did not complete.
da: Der opstod en fejl og handlingen blev ikke gennemført.

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Post settings
da: Indstillinger

en: Revert to earlier revision
da: Gendan tidligere version

en: Delete earlier revision
da: Slet tidligere version

en: Deleted %title revision %revision.
da: %title version %revision slettet.

en: Date updated
da: Opdateringsdato

en: manage fields
da: håndtér felter

en: Lock
da: Lås

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Structure
da: Struktur

en: Render
da: Rendéring

en: manage display
da: håndtér visning

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Unlock
da: Lås op

en: language neutral
da: sprogneutral

en: Show a marker if the content is new or updated.
da: Vis en markør hvis indholdet er nyt eller opdateret.

en: Show only content that is new or updated.
da: Vis kun indhold som er nyt eller opdateret.

en: Enable to override this field's links.
da: Tilsidesæt feltets links.

en: Link this field to the original piece of content
da: Link feltet til det originale indhold

en: Hide empty column
da: Skjul tom kolonne

en: Multiple-value handling
da: Håndtering af flere værdier

en: Filter to items that share all terms
da: Filtrér efter elementer som deler alle termer

en: Filter to items that share any term
da: Filtrér efter elementer som deler enhver term
