Harmony Core (7.x-1.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (86 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Public
ar: عام

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Link
ar: رابط

en: Center
ar: المركز

en: Depth
ar: العمق

en: Category
ar: التصنيف

en: edit
ar: تحرير

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Views
ar: الرؤى

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Text
ar: نص

en: action
ar: إجراء

en: Separator
ar: فاصل

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: Post
ar: المحتوى

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Load
ar: تحميل

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Align
ar: المحاذاة

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Anonymous
ar: مجهول

en: reply
ar: رد

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Full
ar: كامل

en: Hidden
ar: مخفي

en: Deleted
ar: محذوف

en: Posts
ar: المحتوى

en: author
ar: مؤلف

en: Revert
ar: استرجع

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: revert
ar: استرجاع

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Processing
ar: قيد المعالجة

en: The update has encountered an error.
ar: حدث خطأ أثناء التحديث.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ar[0]: تمت معالجة عنصر واحد:
ar[1]: لم تُعالج أي عناصر:
ar[2]: تمت معالجة عنصرين:
ar[3]: تمت معالجة @count عناصر:
ar[4]: تمت معالجة @count عنصرا:
ar[5]: تمت معالجة @count عنصر:

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Reply
ar: رد

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: Default order
ar: الترتيب الافتراضي

en: sort by @s
ar: رتب حسب @s

en: Save post
ar: احفظ الموضوع

en: clone
ar: استنساخ

en: export
ar: تصدير

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: translate
ar: ترجمة

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: An error occurred and processing did not complete.
ar: حدث خطأ ولم تكتمل المعالجة.

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Post settings
ar: إعدادات المواضيع

en: Revert to earlier revision
ar: استعد مراجعة سابقة

en: Delete earlier revision
ar: احذف مراجعة سابقة

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Structure
ar: الهيكلية

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
