Harvest (7.x-1.0-beta4) - en to id translation catalogue (50 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Body
id: Isi

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Project
id: Proyek

en: Project settings
id: Pengaturan proyek

en: Go
id: Cari

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Test
id: uji

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Category
id: Kategori

en: Add category
id: Tambah kategori

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: <none>
id: <nihil>

en: Client ID
id: ID Klien

en: Roles
id: Peran

en: Uncategorized
id: Tidak dikategorikan

en: Task
id: Perintah

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: Cache settings
id: Pengaturan cache

en: Timezone
id: Zona waktu

en: Client
id: Klien

en: Tasks
id: Tugas

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: Delete category
id: Hapus kategori

en: Edit category
id: Edit kategori
