Harvest (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Go
it: Vai

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: Add category
it: Aggiungi categoria

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Notes
it: Note

en: <none>
it: -nessuno-

en: Email
it: E-mail

en: Roles
it: Ruoli

en: Inactive
it: Inattivo

en: Uncategorized
it: Non categorizzato

en: Notifications
it: Notifiche

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Cache settings
it: Impostazioni cache

en: Hours
it: Ore

en: Interval
it: Intervallo

en: From e-mail address
it: Indirizzo e-mail mittente

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Tasks
it: Operazioni

en: <None>
it: <Nessuno>

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: Delete category
it: Elimina categoria

en: Edit category
it: Modifica categoria
