Heartbeat (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: content
it: contenuto

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: view
it: mostra

en: register
it: registra

en: Login
it: Accedi

en: default
it: predefinito

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Update
it: Aggiorna

en: Time
it: Data e ora

en: Access
it: Accesso

en: Path
it: Percorso

en: Attachment
it: Allegato

en: User ID
it: ID utente

en: Display links
it: Link della visualizzazione

en: Module
it: Modulo

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Comment
it: Commento

en: 1 comment
it: 1 commento

en: @count comments
it: @count commenti

en: Attachments
it: Allegati

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: @time ago
it: @time fa

en: Definition
it: Definizione

en: Left
it: Sinistra

en: This action can not be undone.
it: Questa azione non può essere annullata.

en: Permissions
it: Permessi

en: The comments have been deleted.
it: I commenti sono stati eliminati.

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Examples
it: Esempi

en: 5 minutes
it: 5 minuti

en: 10 minutes
it: 10 minuti

en: 20 minutes
it: 20 minuti

en: 30 minutes
it: 30 minuti

en: Blocks
it: Blocchi

en: Loading
it: Caricamento

en: User profile
it: Profilo utente

en: About
it: Informazioni

en: Please select one or more comments to perform the update on.
it: Per favore seleziona uno o più commenti a cui applicare l'aggiornamento.

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: No grouping
it: Nessun raggruppamento

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Delete comment
it: Elimina commento

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
it: Non appaiono commenti da eliminare o il commento da te selezionato è stato eliminato da un altro amministratore.

en: The user ID
it: L'ID dell'utente

en: Delete selected
it: Elimina selezionati

en: Group by
it: Raggruppa per

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Entity ID
it: ID Entità

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Display comments
it: Mostra i commenti
