Heartbeat (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (58 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Login
fa: ورود

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: Access
fa: دسترسی

en: Path
fa: مسیر

en: Attachment
fa: پیوست

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Display links
fa: نمایش پیوندها

en: Module
fa: ماژول

en: Footer
fa: پاورقی

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Comment
fa: دیدگاه

en: 1 comment
fa: ۱ دیدگاه

en: @count comments
fa: @count دیدگاه

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Definition
fa: تعریف

en: Left
fa: چپ

en: Permissions
fa: مجوزها

en: The comments have been deleted.
fa: دیدگاه‌ها حذف شد.

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Examples
fa: مثال‌ها

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Loading
fa: در حال بارگذاری

en: Are you sure you want to delete this message?
fa: آیا از حذف این پیغام اطمینان دارید؟

en: User profile
fa: پروفایل کاربر

en: About
fa: درباره

en: Please select one or more comments to perform the update on.
fa: لطفا یک یا چند دیدگاه را برای اعمال به‌روزرسانی انتخاب کنید.

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Delete comment
fa: حذف دیدگاه

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
fa: هیچ دیدگاهی برای حذف وجود ندارد، یا دیدگاه انتخاب‌شده شما توسط مدیر دیگری حذف شده است.

en: No messages available.
fa: هیچ پیغامی موجود نیست.

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Activity of @username
fa: فعالیت @username

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Message ID
fa: شناسه پیغام

en: Display comments
fa: نمایش دیدگاه‌ها
