Heartbeat (7.x-1.1) - en to ne translation catalogue (42 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: content
ne: विषयवस्तु

en: Author
ne: लेखक

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Language
ne: भाषा

en: more
ne: धेरै

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: No
ne: हुँदैन

en: cron
ne: क्रोन

en: view
ne: दृश्य

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: This action cannot be undone.
ne: यो कार्यलाई पूर्वस्थितिमा फर्काउन सकिँदैन

en: Weight
ne: वजन

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Update
ne: अपडेट

en: Time
ne: समय

en: Path
ne: मार्ग

en: Attachment
ne: संलग्न

en: Access denied
ne: प्रवेश निषेध

en: Block
ne: ब्लक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Footer
ne: फुटर

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: The update has been performed.
ne: अपडेट भयो

en: @time ago
ne: @time पूर्व

en: Permissions
ne: अनुमति

en: Examples
ne: उदाहरण

en: Blocks
ne: ब्लक

en: @user's picture
ne: @user को तस्विर

en: Loading
ne: लोडिंग हुदैछ...

en: Full content
ne: पुरा सामग्री

en: View mode
ne: हेर्ने शैली
