Helper (7.x-1.9) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Entity
it: Entità

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
it: Tentativo di eliminare un campo @field_name che ha ancora delle istanze.
