Helper (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Entity
id: Entitas

en: Migrate
id: Migrasi

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
id: Berupaya membuang field @field_name yang masih memiliki instansi.
