Hexagon (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Logo
fa: آرم

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: User pictures in posts
fa: عکس کاربر در محتوا

en: User pictures in comments
fa: عکس کاربر در دیدگاه‌ها

en: Shortcut icon
fa: نماد میان‌بر

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: User verification status in comments
fa: وضعیت تایید هویت کاربر در دیدگاه‌ها
