Hexagon (7.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Help
tr: Yardım

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Main menu
tr: Ana menü

en: User pictures in posts
tr: Gönderilerde kullanıcı resmi

en: User pictures in comments
tr: Yorumlarda kullanıcı resmi

en: Shortcut icon
tr: Kısayol simgesi (favicon)

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: User verification status in comments
tr: Yorumlarda kullanıcı doğrulama durumu

en: Development Mode
tr: Geliştirme Kipi
