Hide submit button (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Message
id: Pesan

en: Image
id: Gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Random
id: Acak

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: Upload picture
id: Unggah avatar

en: Confirm delete
id: Konfirmasikan penghapusan

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...
