Hierarchical Select (7.x-3.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Actions
ro: Acțiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: unknown
ro: necunoscut

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Hierarchy
ro: Ierarhie

en: root
ro: rădăcină

en: none
ro: nimic

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Menu
ro: Meniu

en: Node
ro: Nod

en: Create
ro: Crează

en: term
ro: termen

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Custom
ro: Personalizat

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Term
ro: Termen

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: N/A
ro: N/D

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: node
ro: nod

en: Allow
ro: Permite

en: Taxonomy: Term
ro: Taxonomie: Termen

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: No style
ro: Fără stil

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Underlined
ro: Subliniat

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Selection type
ro: Tipul de selecţie

en: Any
ro: Orice

en: nodes
ro: noduri

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: 1 month | @count months
ro[0]: 1 lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Bundle
ro: Pachet

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ro: Afişează toți termenii taxonomiei asociați cu un nod din vocabularele specificate.

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectaţi termenii din vocabularul @voc
