Hierarchical Select (7.x-3.0-alpha8) - en to he translation catalogue (69 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Actions
he: פעולות

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: unknown
he: אחר

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Hierarchy
he: היררכיה

en: Related terms
he: סיווגים קרובים (ראה גם...)

en: Free tagging
he: תיוג חופשי

en: root
he: שורש

en: Parents
he: אבות

en: none
he: ללא

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Add
he: הוספה

en: Vocabularies
he: אוצרות מילים

en: Menu
he: תפריט

en: Node
he: פריט תוכן

en: Create
he: יצירה

en: vocabularies
he: מילונים

en: term
he: סיווג

en: 1 hour | @count hours
he[0]: שעה אחת
he[1]: @count שעות

en: 1 day | @count days
he[0]: יום אחד
he[1]: @count ימים

en: Custom
he: מותאם

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term
he: סיווג

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Multiple values
he: ערכים מרובים

en: N/A
he: -ללא-

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: node
he: פריט תוכן

en: Allow
he: אפשר

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Entity
he: יישות

en: Parent terms
he: סיווגי אב בהיררכייה

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.

en: Bold
he: מודגש

en: Underlined
he: עם קו תחתי

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
he: רשימה מופרדת בפסיקים של סיווגים המתארים פריט תוכן זה. לדוגמה: מצחיק, קפיצת בנג'י, "חברה, בע"מ".

en: Context
he: הקשר

en: 1 year | @count years
he[0]: שנה אחת
he[1]: @count שנים

en: 1 week | @count weeks
he[0]: שבוע אחד
he[1]: @count שבועות

en: 1 min | @count min
he[0]: דקה אחת
he[1]: @count דקות

en: 1 sec | @count sec
he[0]: שנייה אחת
he[1]: @count שניות

en: Selection type
he: סוג בחירה

en: Any
he: הכל

en: nodes
he: פריטי תוכן (nodes)

en: Entity type
he: סוג ישות

en: create new !item_type
he: יצירת !item_type חדש

en: vocabulary
he: מילון

en: 1 month | @count months
he[0]: חודש אחד
he[1]: @count חודשים

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: All terms
he: כל המונחים

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
he: הצגת כל מושגי הטקסונומיה הקשורים לפריט תוכן, מתוך המילונים שצויינו.

en: Term ID (with depth)
he: מזהה מושג (עם עומק)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
he: מסנן העומק מורכב יותר ולכן מספק פחות אפשרויות.

en: Dropdown
he: נפתח

en: Select terms from vocabulary @voc
he: בחר מושגים מאוצר מילים @voc
