Hierarchical Select (7.x-3.0-beta5) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Actions
ar: الإجراءات

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: unknown
ar: مجهول

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Edit
ar: تحرير

en: Hierarchy
ar: التدرج

en: root
ar: جذر

en: Parents
ar: أمهات

en: none
ar: لا شيء

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Menu
ar: القائمة

en: Node
ar: العقدة

en: Create
ar: أنشئ

en: vocabularies
ar: المفردات

en: term
ar: مصطلح

en: 1 hour | @count hours
ar[0]: ساعة واحدة
ar[1]: أقل من ساعة
ar[2]: ساعتين
ar[3]: @count ساعات
ar[4]: @count ساعة
ar[5]: @count ساعة

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Custom
ar: مخصص

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: N/A
ar: غير موجود

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: node
ar: عقدة

en: Allow
ar: اسمح

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Underlined
ar: مسطر

en: !title: !required
ar: ‏!title: ‏!required

en: Context
ar: السياق

en: 1 year | @count years
ar[0]: سنة واحدة
ar[1]: أقل من سنة
ar[2]: سنتان
ar[3]: @count سنوات
ar[4]: @count سنة
ar[5]: @count سنة

en: 1 week | @count weeks
ar[0]: أسبوع واحد
ar[1]: أقل من أسبوع
ar[2]: أسبوعين
ar[3]: @count أسابيع
ar[4]: @count أسبوعا
ar[5]: @count أسبوع

en: 1 min | @count min
ar[0]: دقيقة واحدة
ar[1]: أقل من دقيقة
ar[2]: دقيقتين
ar[3]: @count دقائق
ar[4]: @count دقيقة
ar[5]: @count دقيقة

en: 1 sec | @count sec
ar[0]: ثانية واحدة
ar[1]: أقل من ثانية
ar[2]: ثانيتين
ar[3]: @count ثوان
ar[4]: @count ثانية
ar[5]: @count ثانية

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: 1 month | @count months
ar[0]: شهر واحد
ar[1]: أقل من شهر
ar[2]: شهران
ar[3]: @count أشهر
ar[4]: @count شهراً
ar[5]: @count شهر

en: Bundle
ar: الحزمة
