Hierarchical Select (7.x-3.0-beta5) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Title
id: Judul

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Edit
id: Sunting

en: Hierarchy
id: Hierarki

en: root
id: akar

en: Parents
id: Induk

en: none
id: tidak ada

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Create
id: Buat

en: vocabularies
id: kosa kata

en: term
id: istilah

en: 1 hour | @count hours
id[0]: 1 jam
id[1]: @count jam

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Custom
id: Tersuai

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: N/A
id: T/T

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Allow
id: Perbolehkan

en: terms
id: Istilah

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Bold
id: Tebal

en: Underlined
id: Digarisbawahi

en: Context
id: Kontek

en: 1 year | @count years
id[0]: 1 tahun
id[1]: @count tahun

en: 1 week | @count weeks
id[0]: 1 pekan
id[1]: @count pekan

en: 1 min | @count min
id[0]: 1 mnt
id[1]: @count mnt

en: 1 sec | @count sec
id[0]: 1 dtk
id[1]: @count dtk

en: nodes
id: node

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Context type
id: Tipe konteks

en: Editable
id: Dapat disunting

en: 1 month | @count months
id[0]: 1 bulan
id[1]: @count bulan

en: Bundle
id: Bundel
