HTML5 Tools (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Markup
hu: Jelölő

en: Article
hu: Cikk

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Menu
hu: Menü

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: User registration
hu: Felhasználói regisztráció

en: Site information
hu: Webhely-információk

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Number field
hu: Szám típusú mező

en: URL field
hu: URL-mező

en: Search block
hu: Keresés blokk

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Contact forms
hu: Kapcsolatfelvételi űrlapok

en: - Use default -
hu: - Az alapértelmezés használata -

en: Provides a set of tools to allow sites to be built using HTML5.
hu: Az oldalak HTML5-ös felépítéséhez biztosít eszköztárat.

en: Override Drupal's forms with their HTML5 counterparts
hu: Felülírja a Drupal űrlapjait a HTML5-ös megfelelőikkel.

en: Modify the site configuration email textfield to an email field.
hu: A webhely beállításainak e-mail cím bevitelére használt sima szövegmezőjét HTML5-ös e-mail típusú mezővé alakítja.

en: Alters the <em>http-equiv="content-type"</em> meta tag to make it shorter, removing the http-equiv and content attributes. They are unnecessary.
hu: Mivel a <em>http-equiv="content-type"</em> meta jelölő <code>http-equiv</code> és <code>content</code> attribútumai feleslegesek, ezért eltávolítja őket, hogy az rövidebb legyen.

en: Add Google Chrome Frame headers
hu: Google Chrome Frame fejlécek hozzáadása

en: Convert other variables
hu: Egyéb változók konvertálása

en: Alter publication date markup
hu: A közzétételi dátum jelölőjét változtatja meg

en: HTML5 simplifies many things about HTML. Some of these new standards are a bit tricky to implement in Drupal, because they are hardcoded into Drupal core. You can alter some of them by using theme override functions in your theme's template.php file, but this module provides tools for accomplishing these changes more easily.
hu: A HTML5 sok mindent egyszerűsít a HTML-lel kapcsolatban. Az új szabványok egy részének alkalmazása a Drupalban egy kicsit trükkös, mert a kapcsolódó részek be vannak drótozva a Drupal magjának kódjába. Néhányat ezek közül sminkfelülbíráló függvényekkel lehet megváltoztatni a smink template.php fájljában, de ez a modul ezeknek a változtatásoknak a könnyebb megvalósítását célozza meg.

en: Range field
hu: Tartomány típusú mező

en: Telephone number field
hu: Telefonszám mező

en: Email field
hu: E-mail mező

en: Configure how HTML5 markup is applied to your site.
hu: A HTML5-ös elemeknek a webhelyen való alkalmazásának beállítása.
