HTML5 Tools (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Markup
hi: मार्कअप

en: Article
hi: लेख

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: URL
hi: यूआरएल

en: Menu
hi: सूची

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Site information
hi: साइट जानकारी

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: Number field
hi: संख्या फ़ील्ड

en: Contact forms
hi: संपर्क फार्म
