HTML5 Tools (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Markup
id: Penanda

en: Article
id: Artikel

en: - None -
id: - Tiada -

en: Footer
id: Catatan kaki

en: User registration
id: Pendaftaran pengguna

en: Site information
id: Informasi situs

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Search form
id: Form pencarian

en: Number field
id: Field angka

en: Search block
id: Blok Pencarian

en: Submitted by !username on !datetime
id: Ditulis oleh !username pada !datetime

en: Contact forms
id: Formulir kontak

en: - Use default -
id: - Gunakan bawaan -

en: Aside
id: di samping

en: Nav
id: Navigasi
