HTML Title (7.x-1.3) - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Only the HTML tags below may be allowed in node titles. Any tags not enabled here will be removed. Note that all HTML will be removed in feed output and JSON output in views.
pl: Tylko znaczniki HTML wymienione poniżej są dozwolone w tytule noda. Wszystkie niedozwolone taki zostaną usunięte. 
    Cały HTML zostanie usunięty z wyników feed oraz JSON w widokach.

en: Available tags
pl: Dozwolone tagi

en: HTML Title settings
pl: Ustawienia HTML Title

en: Configure HTML tags used in node titles.
pl: Konfiguruj tagi HTML używane w tytule noda.

en: Enables limited HTML markup in node titles.
pl: Umożliwia ograniczenie znaczników HTML w tytule noda.
