HTTP Response Headers (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Description
uk: Опис

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Settings
uk: Налаштування

en: Roles
uk: Ролі

en: Visibility settings
uk: Налаштування видимості

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Uses
uk: Використання

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Not customizable
uk: Не персоналізується

en: Controlling visibility
uk: Керування видимістю

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок
