HTTP Response Headers (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Description
ro: Descriere

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Settings
ro: Setări

en: Roles
ro: Roluri

en: Visibility settings
ro: Setări vizibilitate

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Not customizable
ro: Nu se poate personaliza

en: Controlling visibility
ro: Controlare vizibilitate

en: Restricted to certain pages
ro: Limitat la anumite pagini
