HTTP Response Headers (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Description
id: Deskripsi

en: Content types
id: Jenis konten

en: Settings
id: Pengaturan

en: Roles
id: Peran

en: Visibility settings
id: Pengaturan visibilitas

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Not restricted
id: Tidak aman

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.

en: Not customizable
id: Tidak dapat disesuaikan

en: Controlling visibility
id: Mengontrol visibilitas

en: Restricted to certain pages
id: Terbatas pada halaman tertentu
