HTTP Response Headers (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Description
ja: 説明

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Settings
ja: 設定

en: Header
ja: ヘッダー

en: Roles
ja: 役割

en: Visibility settings
ja: 表示の設定

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Not customizable
ja: カスタマイズ不可

en: Controlling visibility
ja: 表示設定

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限
