HTTP Response Headers (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Pages
nl: Pagina's

en: Description
nl: Beschrijving

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Header
nl: Kop

en: Roles
nl: Rollen

en: Visibility settings
nl: Zichtbaarheidsinstellingen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: Not customizable
nl: Niet aanpasbaar

en: Controlling visibility
nl: Zichtbaarheid instellen

en: Restricted to certain pages
nl: Beperkt tot bepaalde pagina's

en: Additional headers
nl: Extra headers

en: Header value
nl: Kopwaarde
