HTTP Response Headers (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Settings
fr: Paramètres

en: Header
fr: Entête

en: Roles
fr: Rôles

en: Visibility settings
fr: Paramètres de visibilité

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Not restricted
fr: Non restreint

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: Not customizable
fr: Non personnalisable

en: Controlling visibility
fr: Contrôle de la visibilité

en: Restricted to certain pages
fr: Réservé à certaines pages

en: Additional headers
fr: En-têtes additionnels
