HTTP Response Headers (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Description
hu: Leírás

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Settings
hu: Beállítások

en: Header
hu: Fejléc

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Visibility settings
hu: Láthatósági beállítások

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Not customizable
hu: Nem testreszabható

en: Controlling visibility
hu: Láthatóság szabályozása

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva
