HTTP Response Headers (7.x-1.2) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Pages
th: หน้า

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Visibility settings
th: ตั้งค่าการแสดงผล

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Uses
th: ใช้

en: Not restricted
th: ไม่จำกัด

en: All pages except those listed
th: ทุกหน้ายกเว้นในรายการ

en: Only the listed pages
th: เฉพาะหน้าที่อยู่ในรายการ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
th: กำหนดหน้าโดยใช้ path ของหน้านั้นๆ และให้กรอกบรรทัดละ path ใช้เครื่องหมาย '*' สำหรับ path ใดๆ เช่น ถ้า path ของหน้าบล็อก คือ %blog ให้ใช้ %block-* สำหรับบล็อกส่วนตัวใดๆ ถ้าต้องการใช้หน้าแรก ให้กรอก %frong

en: Not customizable
th: ไม่สามารถปรับเปลี่ยนได้

en: Controlling visibility
th: ควบคุมการแสดงผล

en: Restricted to certain pages
th: จำกัดให้เฉพาะบางหน้า
