HTTP Response Headers (7.x-1.2) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Description
tr: Açıklama

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Roles
tr: Roller

en: Visibility settings
tr: Görünürlük ayarları

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Not restricted
tr: Kısıtlı değil

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Not customizable
tr: Özelleştirilemez

en: Controlling visibility
tr: Görünürlüğü kontrol etmek

en: Restricted to certain pages
tr: Belli sayfalara kısıtlı
