Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (13 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Trail
kn: ಟ್ರೈಲ್

en: Lines
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Drop
kn: ಬೀಳಿಸು

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: Rotate
kn: ತಿರುಗಿಸು

en: Shape
kn: ಆಕಾರ
