Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Export
mr: निर्यात

en: Length
mr: लांबी

en: Active
mr: सक्रिय

en: Color
mr: रंग
