Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to ca translation catalogue (9 entries)

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Export
ca: Exporta

en: Length
ca: Llargada

en: Active
ca: Actiu

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Drop
ca: Elimina

en: Rotate
ca: Girar

en: Shape
ca: Forma
