Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Export
de: Exportieren

en: Length
de: Länge

en: Active
de: Aktiv

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Color
de: Farbe

en: Trail
de: Pfad

en: Lines
de: Linien

en: Drop
de: Abwerfen

en: Speed
de: Geschwindigkeit

en: Corners
de: Ecken

en: Hurricane
de: Orkan

en: Rotate
de: Drehen

en: Shape
de: Form

en: Thickness
de: Dicke

en: Renderer
de: Formatierer

en: Pulse
de: Pulsieren
