Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Length
hi: लंबाई

en: Active
hi: सक्रिय

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Color
hi: रंग
