Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Reset
ja: リセット

en: Export
ja: エクスポート

en: Length
ja: 長さ

en: Active
ja: アクティブ

en: Color
ja: 色

en: Speed
ja: スピード

en: Rotate
ja: 回転

en: Shape
ja: 形
