Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Reset
ru: Сбросить

en: Export
ru: Экспортировать

en: Length
ru: Длина

en: Active
ru: Активно

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Color
ru: Цвет

en: Lines
ru: Линии

en: Speed
ru: Скорость

en: Corners
ru: Углы

en: Rotate
ru: Вращение

en: Shape
ru: Фигура

en: Renderer
ru: Средство визуализации
