Hurricane (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Length
tr: Uzunluk

en: Active
tr: Etkin

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Color
tr: Renk

en: Rotate
tr: Döndür

en: Shape
tr: Şekil
