HybridAuth Social Login (7.x-2.1-rc1) - en to cs translation catalogue (38 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Real name
cs: Skutečné jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Age
cs: Věk

en: Language
cs: Jazyk

en: Comment form
cs: Formulář pro posílání komentářů

en: User registration form
cs: Formulář pro registraci uživatelů

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: User
cs: Uživatel

en: Only site administrators can create new user accounts.
cs: Nové účty mohou vytvářet jen administrátoři.

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Widget settings
cs: Nastavení widgetu

en: Address
cs: Adresa

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: User login
cs: Přihlášení

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Close
cs: Zavřít

en: City
cs: Město

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu budou posílány všechny e-maily. E-mailová adresa se nezveřejňuje a použije se jedině, pokud požádáte o zaslání zapomenutého hesla nebo o upozorňování na novinky.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cs: Uživatelské jméno %name není aktivováno nebo je blokované.

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Děkujeme za podání žádosti o účet. Vaše žádost momentálně čeká na schválení administrátora webu.<br />Zatím si můžete přečíst uvítací zprávu s dalšími instrukcemi, jež byla odeslána na Vaši e-mailovou adresu.

en: Visitors
cs: Návštěvníci

en: Who can register accounts?
cs: Kdo může zřizovat účty?

en: Administrators only
cs: Pouze administrátoři

en: Visitors, but administrator approval is required
cs: Návštěvníci, ale vyžaduje schválení admistrátorem

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Na vaši e-mailovou adresu byla odeslána uvítací zpráva s dalšími instrukcemi.
