HybridAuth Social Login (7.x-2.12) - en to cy translation catalogue (46 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Subject
cy: Testun

en: Age
cy: Oed

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: None
cy: Dim

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Year
cy: Blwyddyn

en: Page
cy: Tudalen

en: Only site administrators can create new user accounts.
cy: Dim ond gweinyddwyr safle a all greu gyfrifon defnyddiwr newydd.

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: E-mail address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Month
cy: Mis

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Day
cy: Dyddiad

en: Last name
cy: Cyfenw

en: User login
cy: Mewngofnod defnyddiwr

en: Close
cy: Yn agos

en: City
cy: Tref

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cy: Cyfeiriad e-bost dilys. Caiff yr holl e-byst o'r system eu gyrru i'r cyfeiriad yma. Ni wneir y cyfeiriad e-bost yma'n gyhoeddus a'i defnyddir yn unig os ydych yn dymuno cyfrinair newydd neu eisiau derbyn newyddion penodol neu hysbysiadau drwy e-bost.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cy: Nid yw'r enw defnyddiwr %name wedi ei awdurdodi neu wedi ei flocio.

en: The name %name is already taken.
cy: Mae enw %name wedi ei gymryd yn barod.

en: OpenID
cy: IDAgored

en: Error saving user account.
cy: Gwall wrth gadw cyfrif defnyddiwr.

en: Account settings
cy: Gosodiadau cyfrif

en: Display type
cy: Dangos math

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cy: Diolch am geisio am gyfrif. Mae eich cyfrif ar hyn o bryd yn aros am gymeradwyaeth gan y gweinyddwr safle. <br/> Yn y cyfamser, mae neges croeso wedi ei yrru i'ch cyfeiriad e-bost.

en: An error has occurred.
cy: Mae gwall wedi digwydd.

en: Profile URL
cy: Proffil URL
