HybridAuth Social Login (7.x-2.12) - en to et translation catalogue (71 entries)

en: Forms
et: Vormid

en: Body
et: Sisu

en: Delete
et: Kustuta

en: Submit
et: Sisesta

en: Value
et: Väärtus

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Real name
et: Pärisnimi

en: Email address
et: E-posti aadress

en: Subject
et: Teema

en: Age
et: Vanus

en: Language
et: Keel

en: Disabled
et: Keelatud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Yes
et: Jah

en: No
et: Ei

en: None
et: Puudub

en: Comment form
et: Kommentaari vorm

en: Country
et: Riik

en: Weight
et: Kaal

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Icon
et: Ikoon

en: Advanced settings
et: Täpsemad sätted

en: User
et: Kasutaja

en: Year
et: Aasta

en: Page
et: Lehekülg

en: Only site administrators can create new user accounts.
et: Ainult saidi administraatorid võivad uusi kontosid luua.

en: Roles
et: Rollid

en: E-mail address
et: E-posti aadress

en: Widget type
et: Vidina liik

en: Width
et: Laius

en: Height
et: Kõrgus

en: Month
et: Kuu

en: Address
et: Aadress

en: Day
et: Päev

en: First name
et: Eesnimi

en: Last name
et: Perekonnanimi

en: User login
et: Sisenemine

en: Link text
et: Lingi tekst

en: Destination
et: Sihtpunkt

en: Process
et: Protsess

en: Close
et: Sulge

en: City
et: Linn

en: Phone number
et: Telefoni number

en: Identity
et: Identiteet

en: Gender
et: Sugu

en: Male
et: Mees

en: Female
et: Naine

en: Tokens
et: Märgised

en: Token
et: Tekstiasendaja

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
et: Toimiv e-posti aadress. Kõik kasutaja kontoga seotud teated saadetakse sellele aadressile. E-posti ei avalikustata ja kasutatakse ainult salasõna, uudiste või teavituste saatmiseks.

en: registered user
et: registreerunud kasutaja

en: logged in user
et: kasutaja sisselogimine

en: Scope
et: Ulatus

en: The username %name has not been activated or is blocked.
et: Kasutajakonto %name ei ole veel aktiveeritud või on blokitud.

en: The name %name is already taken.
et: Nimi %name on juba võetud.

en: Available
et: Saadaval

en: Error saving user account.
et: Viga kasutajakonto salvestamisel.

en: Account settings
et: Konto sätted

en: File directory
et: Failide kataloog

en: Display type
et: Kuva tüüp

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
et: Täname sind uue konto loomise eest. Sinu konto ootab saidi administraatori heakskiitu.<br />Seniks saadeti sinu meiliaadressile tervitussõnum edasiste juhistega.

en: An error has occurred.
et: Esines viga.

en: Visitors
et: Külastajad

en: Who can register accounts?
et: Kes saavad kontosid registreerida?

en: Administrators only
et: Ainult administraatorid

en: Visitors, but administrator approval is required
et: Külastajad, kuid vajalik on administraatori kinnitus

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
et: Tühik, punkt, sidekriips, ülakoma ja allkriips on lubatud, ülejäänud kirjavahemärgid on keelatud.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
et: Andmed [site:name] kasutajakontole [user:name]

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
et: Tervitustekst edasiste juhistega saadeti sinu meilile.

en: Authentication provider
et: Autentimise pakkuja
