HybridAuth Social Login (7.x-2.13) - en to hi translation catalogue (52 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Real name
hi: वास्तविक नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Subject
hi: विषय

en: Age
hi: उम्र

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Comment form
hi: प्रपत्र टिप्पणी

en: User login form
hi: उपयोगकर्ता का प्रवेश फार्म

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Icon
hi: चिन्ह

en: URL
hi: यूआरएल

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Year
hi: वर्ष

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Only site administrators can create new user accounts.
hi: नये प्रयोक्ता खाते केवल साइट-प्रबंधक ही बना सकता है।

en: Roles
hi: भूमिका

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Month
hi: माह

en: Address
hi: पता

en: Day
hi: दिन

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Process
hi: प्रक्रिया

en: Close
hi: बंद करे

en: Identity
hi: पहचान

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hi: सदस्यनाम %name सक्रिय नहीं है या बंद किया गया है।

en: The name %name is already taken.
hi: यह सदस्यनाम पहले से है।

en: OpenID
hi: ओपेन-आईडी

en: Error saving user account.
hi: त्रुटि से सुरक्षित करने वाला प्रयोक्ता खाता|

en: Account settings
hi: खाता संचालन

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: An error has occurred.
hi: एक त्रुटि हुई

en: return to the same page
hi: पिछले पृष्ठ पर वापस जाओ
