HybridAuth Social Login (7.x-2.13) - en to pl translation catalogue (96 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Body
pl: Treść

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Real name
pl: Prawdziwa nazwa

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Subject
pl: Tytuł

en: Age
pl: Wiek

en: Language
pl: Język

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: Comment form
pl: Formularz komentarza

en: User login form
pl: Formularz logowania użytkownika

en: User registration form
pl: Formularz rejestracji użytkownika

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Icon
pl: Ikona

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: User
pl: Użytkownik

en: Year
pl: Rok

en: Page
pl: Strona

en: Only site administrators can create new user accounts.
pl: Tylko administratorzy mogą tworzyć nowe konta użytkowników.

en: Roles
pl: Role

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Widget settings
pl: Ustawienia kontrolki

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Month
pl: Miesiąc

en: Address
pl: Adres

en: Day
pl: Dzień

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Destination
pl: Cel

en: Process
pl: Proces

en: Close
pl: Zamknij

en: City
pl: Miasto

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Gender
pl: Płeć

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Female
pl: Kobieta

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Token
pl: Wzorzec

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pl: Wprowadź prawidłowy adres e-mail, na który będą przesyłane wszystkie wiadomości e-mail od systemu. Adres nie jest udostępniany publicznie i będzie wykorzystywany jedynie, jeśli będziesz chciał otrzymać nowe hasło lub też informacje o nowościach oraz inne komunikaty.

en: registered user
pl: zarejestrowany użytkownik

en: logged in user
pl: zalogowany użytkownik

en: Scope
pl: Zasięg

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pl: Nazwa użytkownika %name jest nieaktywna lub niedozwolona.

en: The name %name is already taken.
pl: Nazwa użytkownika %name jest już zajęta.

en: Available
pl: Dostępne

en: Error saving user account.
pl: Podczas zachowywania informacji o koncie użytkownika wystąpił błąd.

en: Account settings
pl: Ustawienia konta

en: Other settings
pl: Inne ustawienia

en: File directory
pl: Katalog plików

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pl: Dziękujemy za zgłoszenie chęci założenia konta. Konto oczekuje w tej chwili na zatwierdzenie przez administratora witryny.<br />Tymczasem hasło i dalsze instrukcje zostały przesłane na podany adres e-mail.

en: Application ID
pl: ID aplikacji

en: An error has occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Profile URL
pl: Adres profilu

en: Visitors
pl: Odwiedzający

en: User login block
pl: Blok logowania użytkownika

en: Who can register accounts?
pl: Kto może rejestrować konta użytkowników?

en: Administrators only
pl: Tylko administratorzy

en: Visitors, but administrator approval is required
pl: Odwiedzający, ale wymagane jest zatwierdzenie konta przez administratora

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
pl: Odstępy dozwolone; znaki interpunkcyjne zabronione, z wyjątkiem kropek, apostrofów, myślników i podkreśleń.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
pl: Szczegóły konta [user:name] na stronie [site:name]

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pl: Wiadomość powitalna z dalszymi instrukcjami została wysłana na Twój adres e-mail.

en: Widget title
pl: Tytuł kontrolki

en: Hide links
pl: Ukryj odnośniki

en: Redirect after login
pl: Przekieruj po zalogowaniu

en: Authentication providers
pl: Dostawcy autoryzacji

en: Authentication provider
pl: Tryb autoryzacji

en: Add more identities
pl: Dodaj więcej tożsamości

en: Identity deleted.
pl: Tożsamość usunięta.

en: Disable username change
pl: Wyłącz zmianę nazwy użytkownika

en: Remove password fields
pl: Usuń pole hasła

en: Enabled providers icons
pl: Włącz ikony dostawców

en: Widget weight
pl: Szerokość kontrolki

en: Don't require e-mail verification
pl: Weryfikacja e-mail nie jest wymagana

en: Require e-mail verification
pl: Wymagana weryfikacja e-mail

en: You need to verify your e-mail address - !email.
pl: Musisz zweryfikować swój adres e-mail - !email.

en: HybridAuth library is missing.
pl: Nie znaleziono biblioteki HybridAuth.

en: OAuth2 Server
pl: Serwer OAuth2
