HybridAuth Social Login (7.x-2.16) - en to da translation catalogue (87 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Real name
da: Rigtigt navn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Subject
da: Emne

en: Age
da: Alder

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: Comment form
da: Kommentarformular

en: User login form
da: Login-formular

en: User registration form
da: Brugerregistrering

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Icon
da: Ikon

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: User
da: Bruger

en: Year
da: År

en: Page
da: Side

en: Client ID
da: Klient ID

en: Only site administrators can create new user accounts.
da: Kun administratorer kan oprette nye brugerkonti.

en: Roles
da: Roller

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Widget type
da: Widget-type

en: Widget settings
da: Indstillinger for CAPTCHA

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Month
da: Måned

en: Address
da: Adresse

en: Day
da: Dag

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: User login
da: Log ind

en: Link text
da: Linktekst

en: Process
da: Behandl

en: Close
da: Luk

en: City
da: By

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Nickname
da: Kælenavn

en: Identity
da: Identitet

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Tokens
da: Symboler

en: Token
da: Symbol

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
da: Indtast en gyldig e-mail-adresse. Al e-mail fra sitet sendes til denne adresse. E-mail-adressen offentliggøres ikke og bruges kun, hvis du ønsker at modtage en ny adgangskode eller nyheder og opdateringer via e-mail.

en: registered user
da: registreret bruger

en: logged in user
da: indlogget bruger

en: Scope
da: Dækning

en: The username %name has not been activated or is blocked.
da: Brugernavnet %name er blokeret eller ikke aktiveret.

en: The name %name is already taken.
da: Navnet %name er allerede taget.

en: Available
da: Tilgængelig

en: Error saving user account.
da: Fejl ved opdatering af brugerkonto.

en: Account settings
da: Kontoindstillinger

en: Other settings
da: Andre indstillinger

en: File directory
da: Filmappe

en: Private key
da: Privat nøgle

en: Display type
da: Display-type

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
da: Tak for din ansøgning om en konto. Din konto afventer godkendelse af en administrator.<br />I mellemtiden er din adgangskode og yderligere instruktioner blevet sendt til din e-mail-adresse.

en: An error has occurred.
da: Der er opstået en fejl.

en: Profile URL
da: Profil URL

en: Visitors
da: Besøgende

en: Birth year
da: Fødselsår

en: Birth month
da: Fødselsmåned

en: Birth day
da: Fødselsdag

en: Read and write
da: Læs og skriv

en: User login block
da: Bruger login-blok

en: Who can register accounts?
da: Hvem kan oprette en konto?

en: Administrators only
da: Kun administratorer

en: Visitors, but administrator approval is required
da: Besøgende, men administratorgodkendelse er nødvendig

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
da: Mellemrum er tilladt; eneste tilladte specialtegn er punktummer, bindestreger, apostroffer og understregninger.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
da: Kontodetaljer for [user:name] på [site:name]

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
da: En besked med yderligere vejledning er blevet sendt til din e-mail-adresse.

en: Hide links
da: Skjul links

en: Authentication provider
da: Godkendelse

en: Are you sure you want to detach the HybridAuth identity !identity from %user?
da: Er du sikker på, at du vil frakoble HybridAuth-identiteten !identity fra %user?

en: Delete HybridAuth identity
da: Slet HybridAuth-identitet

en: There are no connected identities.
da: Der ingen forbundne identiteter.
