HybridAuth Social Login (7.x-2.2) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Real name
fa: نام حقیقی

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Age
fa: سن

en: Language
fa: زبان

en: Comment form
fa: فرم دیدگاه

en: User login form
fa: فرم ورود کاربر

en: User registration form
fa: فرم ثبت‌نام کاربر

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: URL
fa: نشانی

en: User
fa: کاربر

en: Only site administrators can create new user accounts.
fa: فقط مدیران سایت می‌توانند حساب های کاربری جدید بسازند.

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Widget type
fa: نوع

en: Address
fa: نشانی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Close
fa: بستن

en: City
fa: شهر

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Identity
fa: شناسایی

en: Gender
fa: جنسیت

en: Token
fa: توکن

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
fa: نشانی پست الکترونیکی معتبر. تمام پیام‌های سیستم به این نشانی فرستاده خواهند شد.این نشانی عمونی نخواهد شد و در صورت تمایل شما برای مواردی مانند درخواست گذرواژه جدید یا دریافت اخبار و اطلاعیه‌ها استفاده خواهد شد.

en: Google
fa: گوگل

en: The username %name has not been activated or is blocked.
fa: نام کاربری %name فعال نشده یا مسدود شده‌ است.

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری

en: File directory
fa: پوشه فایل

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fa: از شما برای درخواست حساب متشکریم. حساب شما در حال حاضر منتظر موافقت مدیریت است. در ضمن یک پیغام خوشامدگویی با دستورالعمل بعدی به نشانی پست الکترونیک شما ارسال شد.

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان

en: Who can register accounts?
fa: آنهایی که می‌توانند حساب ثبت کنند؟

en: Administrators only
fa: تنها مدیران

en: Visitors, but administrator approval is required
fa: بازدید کنندگان، ولی موافقت مدیر نیاز باشد.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fa: پیغام خوش‌آمدگویی همراه با راهنمایی‌های بعدی به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال شد.
